GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
Spotkania w II semestrze roku szkolnego 2019/2020 odbędą się w następujących terminach:
19 lutego
18 marca
22 kwietnia
20 maja
17 czerwca
Spotkania odbywają się na terenie Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji – Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej od godziny 16.00 do 18.00.
Zapraszamy zainteresowanych Rodziców!

Spotkanie sieci nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz opiekunów żłobka

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz opiekunów żłobka naszego powiatu na kolejne spotkanie,  które odbędzie się w dniu 17.02.2020 r. (poniedziałek)  o godz. 1600 w Sali Multimedialnej Zespołu Szkół im. C. K. Norwida       w Nowym Mieście Lubawskim. Planowany temat: „Specyficzne zaburzenia językowe – podstawowe informacje”. Będziemy również podejmować decyzję o szkoleniu ODN, dlatego prosimy o obecność.

"Szkoła do hymnu"

W dniu 8 listopada 2019 r. o godz. 11.11 pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji, podobnie jak w ubiegłym roku wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu". Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspólnie z nauczycielami u uczniami Zespołu Szkół im. C.K.Norwida na boisku szkolnym odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

 

Spotkanie autorskie

Dnia 7 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie autorskie z Panem Marcinem Suchoparskim autorem książki „Zrozumieć autyzm” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. Wydana książka to praca magisterska Pana Marcina, który jest ratownikiem medycznym, pielęgniarzem oraz wykładowcą akademickim. Pan Marcin odwiedził nas wraz ze swoją żoną oraz 9-letnim synem Nikodemem, u którego w wieku 2,5 lat rozpoznano autyzm.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie Zrozumieć autyzm

IX  Powiatowy Konkurs z zakresu doradztwa zawodowego
pt. „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!”

W dniu 23.10.2019 r odbył się IX Powiatowy Konkurs z zakresu doradztwa zawodowego "Moja Pasja Kluczem do Sukcesu". Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak. Fundatorami nagród dla laureatów konkursu był Starosta Nowomiejski oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej: 9 Moja pasja